Barcice 2022 za nami! Funkcjonariusze SOK po raz kolejny na pierwszym miejscu podium!

12.09.2022

Barcice 2022 za nami! Funkcjonariusze SOK po raz kolejny na pierwszym miejscu podium!

Reprezentacja Straży Ochrony Kolei, 9 września 2022 roku,  wywalczyła pierwsze miejsce na XXIII Turnieju Piłki Nożnej, rozegranym w Barcicach pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy i Regionu Małopolskiego NSZZ ,,Solidarność”. W wyniku sportowej rywalizacji do funkcjonariuszy trafiły dwa cenne trofea: Puchar Ministra Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyka dla zwycięzcy turnieju oraz I miejsce w rozgrywkach o Puchar Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” w Krakowie.

9 września br. na stadionie klubu sportowego LKS "Barciczanka" w Barcicach koło Starego Sącza już po raz 23. odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy i Regionu Małopolskiego NSZZ ,,Solidarność”.  W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski, tworzących 12 drużyn. Wzorem lat ubiegłych w rozgrywkach wystartowało także 18 zawodników – funkcjonariuszy reprezentujących Straż Ochrony Kolei. Poza naszą formacją w turnieju wzięły udział m.in. drużyny z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Zakładów Linii Kolejowych w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi i Nowym Sączu, PKP CARGO z Katowic czy Kolei Małopolskich.

Reprezentacja Straży Ochrony Kolei bez trudności przeszła przez rozgrywki grupowe, awansując do strefy pucharowej. W ćwierćfinale, w rzutach karnych, pokonała drużynę PKP CARGO S.A. w Katowicach. W półfinale o zwycięstwie ponownie zadecydowały rzuty karne – zawodnicy z SOK wygrali z drużyną Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie.

W meczu finałowym reprezentacja Straży Ochrony Kolei stanęła do rywalizacji z drużyną Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi, wygrywając 2:0, a tym samym – powtarzając sukces sprzed roku. Dzięki wygranej funkcjonariusze SOK obronili tytuł zwycięzcy i odebrali cenne trofea – Puchar Ministra Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyka oraz Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ ,,Solidarność” w Krakowie.

Turniej w Barcicach organizowany jest od ponad 20 lat, tworząc piękną kartę w historii kolejowego sportu. Jego głównym celem jest wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród pracowników spółek kolejowych i funkcjonariuszy, a także integracja środowiska sportowego. Niezmiennie od lat rozgrywkom towarzyszy duch sportowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play oraz wspaniała atmosfera. 

Gratulujemy funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei i życzymy kolejnych, spektakularnych sukcesów oraz najwyższych miejsc podium!

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.