Bezpieczny czerwcowy weekend z SOK

14.06.2017

Bezpieczny czerwcowy weekend z SOK

Dodatkowe patrole na dworcach, stacjach, przystankach i w pociągach. Ponad tysiąc funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei wspieranych przez policjantów, strażników miejskich i żandarmów, zapewni wszystkim podróżującym bezpieczeństwo.

Jak co roku, w trakcie Bożego Ciała, Straż Ochrony Kolei zapewni dodatkowe patrole w miejscach gdzie będą podróżni. Już od środy (14 czerwca) wzmożone patrole będą obecne na dworcach, stacjach i przystankach oraz w pociągach. Szczególnym nadzorem objęte będą także szlaki kolejowe. Łącznie w ciągu dobry służbę będzie pełniło ponad 1000 funkcjonariuszy SOK. Wsparcia SOK udzielą także przedstawiciele policji, straży miejskich i żandarmerii.

Oprócz patroli umundurowanych pojawi się także więcej tych cywilnych, które skutecznie będą mogły wmieszać się w tłum podróżujących aby wyłapywać kieszonkowców.

W użyciu będzie nowoczesny sprzęt: fotopułapki, termowizory i samochody mobilnego centrum monitoringu. Służbę funkcjonariuszy będą także wspierać psy służbowe. Te szczególnie dobrze sprawdzają się w trudno dostępnym terenie

Przypominamy podróżnym aby zachowali szczególną ostrożność podczas podróży. Bagaż i rzeczy osobiste należy trzymać zawsze przy sobie. Także przy wsiadaniu i wysiadaniu z pociągu należy uważać. Podróżujący z dziećmi powinni zwracać uwagę by nie zostawiać swoich pociech bez opieki.

Przypominamy, że do dyspozycji jest całodobowy numer alarmowy SOK : 22 474 00 00. Funkcjonariusze będą reagować na każde zgłoszenie.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.