Udział Straży Ochrony Kolei w Dniach Transportu

16.09.2019

Udział Straży Ochrony Kolei w Dniach Transportu

W sobotę, 14 września br. w Warszawie odbyły się Dni Transportu zorganizowane przez Ministerstwo Infrastruktury wspólnie z podległymi instytucjami. Straż Ochrony Kolei zaprezentowała wysoki poziom umiejętności i wyszkolenia funkcjonariuszy SOK oraz nowoczesny sprzęt, zapewniający skuteczność w codziennej służbie.

Podczas Dni Transportu, które odbyły się w sobotę w Warszawie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przygotowali szereg atrakcji. Wśród nich szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz technik i taktyk interwencyjnych oraz sprawności fizycznej funkcjonariuszy SOK. Swoje umiejętności zaprezentował także pies służbowy Alex.

W namiocie Straży Ochrony Kolei można było obejrzeć nowoczesne środki techniczne wspierające codzienną pracę funkcjonariuszy SOK oraz wziąć udział w quizie na temat bezpieczeństwa. Poprawne odpowiedzi były nagradzane drobnymi upominkami. Dodatkową atrakcją była możliwość wcielenia się w operatora Mobilnego Centrum Monitoringu, czyli specjalistycznego samochodu służbowego wyposażonego w system kamer dziennych i nocnych.

Na koniec Grupa Operacyjno-Interwencyjna SOK zaprezentowała pokaz reagowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Funkcjonariusze SOK podczas szczegółowo zaplanowanej operacji odbili z wagonu zakładników przetrzymywanych przez niebezpiecznych przestępców.

W codziennej służbie wysoki poziom wyszkolenia i sprawności fizycznej funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz wykorzystanie nowoczesnych środków technicznych stanowią gwarancję bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej na obszarze kolejowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.