Dodatkowe patrole SOK ruszyły w teren

23.12.2016

Dodatkowe patrole SOK ruszyły w teren

Więcej patroli na dworcach, stacjach i przystankach oraz w pociągach dalekobieżnych i podmiejskich. W trakcie Świąt Bożego Narodzenia Straż Ochrony Kolei będzie czuwać nad bezpieczną podróżą pasażerów.

W trakcie świąteczno-noworocznego szczytu przewozowego nad bezpieczeństwem podróżnych i ochroną infrastruktury kolejowej będą czuwać wzmocnione patrole Straży Ochrony Kolei. W trakcie Świąt, w każdej dobie, bezpieczeństwo pasażerom zapewni prawie 700 funkcjonariuszy SOK (także nieumundurowanych patroli) wspieranych przez około 500 policjantów, strażników miejskich i funkcjonariuszy żandarmerii.

Cały czas w zabezpieczeniu szlaków kolejowych w użyciu będą mobilne centra monitoringu, samochody terenowe i fotopułapki, noktowizory i termowizory.

Także w czasie świąt funkcjonariusze SOK są przygotowani do skutecznego zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących koleją – zapewnia Paweł Boczek, zastępca komendanta Głównego SOK. Całą dobę czynny jest numer alarmowy Straży Ochrony Kolei 22 474 00 00. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie.

Bezpieczeństwo podróżnych zależy również od nich samych, dlatego powinni pamiętać, aby nie pozostawiać swojego bagażu bez opieki, a wszystkie wartościowe rzeczy trzymać zawsze przy sobie, np. gotówkę starać się umieścić w kilku miejscach.

 

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.