Finał Akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”

26.08.2019

Finał Akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”

Wczoraj w miejscowości Giedlarowa w gminie Leżajsk miał miejsce finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” organizowanej przez Caritas Polska. Podczas festynu rozdano ponad 1 000 tornistrów. Do akcji przyłączyli się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

W niedzielę, 25 sierpnia br. w miejscowości Giedlarowa, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu, wspólnie z Policją, Strażą Pożarną oraz Ratownictwem Medycznym wzięli udział w festynie z okazji finału akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Celem akcji, której organizatorem był Caritas Polska była zbiórka pieniędzy na tornistry i wyposażenie szkolne dla najbiedniejszych dzieci. Cel ten wsparli również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Podczas festynu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przeprowadzili szereg prelekcji promujących bezpieczne zachowania na obszarze kolejowym. Dzieci, którym udało się poprawnie odpowiedzieć na pytania funkcjonariuszy SOK, otrzymały upominki.

Nie lada atrakcją był pokaz sprawności fizycznej i wyszkolenia funkcjonariuszy z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK, który został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

Zakupione ze środków zebranych w czasie akcji tornistry trafiły do dzieci najbardziej potrzebujących. 1 000 tornistrów zostało rozdanych podczas festynu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.