Funkcjonariusze SOK ciągle doskonalą swoje umiejętności

07.08.2015

Funkcjonariusze SOK ciągle doskonalą swoje umiejętności

Pół tysiąca funkcjonariuszy rozpoczęło szkolenie z posługiwania się paralizatorami.

To kolejny kurs w tym roku, którego celem jest podniesienie kwalifikacji SOK. Dzięki dodatkowym umiejętnościom strażników pasażerowie podróżujący pociągami będą bezpieczniejsi. W tym roku już pół tysiąca funkcjonariuszy odbyło szkolenie z zabezpieczenia imprez masowych.

Dzięki szkoleniu z zakresu obsługi i wykorzystania paralizatorów przez SOK podróżujący będą bezpieczniejsi w pociągach i na dworcach. Funkcjonariusze podniosą swoje umiejętności potrzebne np. podczas podejmowania interwencji, czy zabezpieczenia terenów kolejowych.

Szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne np. budowę i właściwości paralizatora oraz taktykę przy jego wykorzystaniu. W kilkunastu turach zostanie przeszkolonych przez doświadczoną kadrę Straży Ochrony Kolei pół tysiąca funkcjonariuszy. Kurs będzie zakończony sprawdzianem ze zdobytych umiejętności.

Już w tym roku pół tysiąca funkcjonariuszach zostało przeszkolonych z zakresu zabezpieczania imprez masowych. Ćwiczenia przeprowadzone z policjantami podniosły umiejętności SOK potrzebne np. do opanowania agresywnego tłumu. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas przejazdu kibiców czy uczestników innych imprez masowych do miejsca docelowego.

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.