Funkcjonariusze SOK oraz innych służb mundurowych doskonalili umiejętności w czasie wspólnego szkolenia psów służbowych.

30.06.2021

Funkcjonariusze SOK oraz innych służb mundurowych doskonalili umiejętności w czasie wspólnego szkolenia psów służbowych.

W dniu 28.06.2021r. w Uhowie w woj. podlaskim funkcjonariusze służb mundurowych uczestniczyli we wspólnym szkoleniu psów służbowych oraz ich przewodników.  Zorganizowane przez Areszt Śledczy w Białymstoku wydarzenie było świetną okazją do doskonalenia umiejętności czworonożnych funkcjonariuszy oraz ich przewodników. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komend Regionalnych SOK
w Białymstoku oraz w Warszawie.

W poniedziałek 28 czerwca br. w miejscowości Uhowo odbyło się szkolenie psów służbowych z formacji mundurowych oraz ich przewodników. W zorganizowanym przez Areszt Śledczy w Białymstoku wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, Policji, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Wraz z mundurowymi swoje umiejętności doskonaliło ponad 50 psów, które na co dzień służą w swoich jednostkach. Mundurowi razem z czworonożnymi towarzyszami wykonywali ćwiczenia na lądzie, na wodzie i w powietrzu. Obezwładnianie przeciwników, szukanie narkotyków w wodzie i piasku, czy podciąganie na linie zawieszonej na moście kolejowym, to tylko część zadań które wykonywali uczestnicy szkolenia.

Wszystkie zadania realizowane były w kilku scenariuszach. Czworonogi prezentowały swoje umiejętności w ćwiczeniach
z zakresu obrony funkcjonariusza przed napastnikiem i ataku na pozoranta. Wykonywały także ćwiczenia, w których wyskakiwały z łodzi do wody lub musiały przebiec po częściowo zanurzonej kładce i obezwładnić przeciwnika stojącego
na brzegu rzeki. Działania w wodzie stanowiły dodatkowe wyzwanie dla psów oraz ich opiekunów, ale wszyscy swoje zadania wykonali wzorowo.

Realizowane przez służby wspólne ćwiczenia to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nabycia nowych umiejętności, które wykorzystywane będą przez funkcjonariuszy SOK w codziennej  służbie.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.