Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu w Krynicy Zdroju

09.03.2020

Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu w Krynicy Zdroju

Funkcjonariusze SOK sprawdzili swoje umiejętności sportowe podczas odbywającego się w Krynicy Zdroju Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Zdobyli łącznie 3 medale: dwa srebrne i jeden brązowy.

W dniach 6-8 marca 2020 r. w Krynicy Zdroju odbyły się zawody Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Kickboxingu (PZKB) oraz UKS „Evan” Nowy Sącz. Rywalizacja odbyła się pod honorowym patronatem 18 Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Buka. W tegorocznych walkach udział wzięło blisko 200 zawodników z 48 jednostek służb mundurowych z Polski, Słowacji oraz Bośni i Hercegowiny. Zawody odbyły się w 3 formułach walki: point-fighting, kick light oraz K1. Straż Ochrony Kolei reprezentowało 4 funkcjonariuszy.

Artur Wołoszyn z Komendy Regionalnej SOK w Zielonej Górze, wywalczył dwa medale. Został wicemistrzem w formule kick-light w kategorii masters do 94 kg, zdobywając srebrny medal oraz brązowy w tej samej kategorii w formule walki point-fighting. Wicemistrzem w formule point-fighting został Michał Borzęcki z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie, który w kategorii senior do 89 kg wywalczył srebrny medal.

Łukaszowi Stępnik z Komendy Regionalnej SOK w Bydgoszczy oraz Łukaszowi Sandeckiemu z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie nie udało się awansować do strefy medalowej, pomimo wysokiego poziomu jaki reprezentowali. W eliminacjach trafili na trudnych do pokonania przeciwników, którzy w rezultacie wywalczyli najwyższe miejsca na podium.

Poziom rywalizacji na zawodach był niezwykle wysoki. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wyraźnie zaakcentowali swój udział w zawodach, zdobywając 3 medale. Jak się okazuje, wśród funkcjonariuszy SOK nie brakuje osób z pasją, którzy rozwijają swoje zainteresowania, a także sportowe umiejętności. 

Ideą przyświecającą organizowanemu wydarzeniu była integracja współpracy środowisk służb mundurowych oraz inspirowanie funkcjonariuszy do podnoszenia i utrzymywania sprawności fizycznej na wysokim poziomie.

Funkcjonariusze SOK składają podziękowania swoim trenerom, kolegom ze służby, a także przełożonym za wsparcie oraz umożliwienie startu w zawodach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.