Komendant Główny Straży Ochrony Kolei odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Policji

05.08.2019

Komendant Główny Straży Ochrony Kolei odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Policji

4 sierpnia br. na rynku starego miasta w Przemyślu, podczas uroczystego apelu z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej, Pani Minister Anna Schmidt–Rodziewicz, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w imieniu ministra właściwego do spraw wewnętrznych uhonorowała Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei dr inż. Józefa Hałyka Złotym Medalem za Zasługi dla Policji.

W niedzielę, 4 sierpnia 2019 roku na rynku starego miasta w Przemyślu, z okazji obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu, odbyła się uroczystość wręczania odznaczeń państwowych i resortowych oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W apelu uczestniczyli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz reprezentacje instytucji i służb mundurowych podkarpacia.

Podczas uroczystego apelu Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryk Moskwa mianował funkcjonariuszy na wyższe stopnie policyjne. Natomiast Pani Minister Anna Schmidt–Rodziewicz, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w imieniu ministra właściwego do spraw wewnętrznych uhonorowała Medalami za Zasługi dla Policji osoby, które swoim postępowaniem oraz nienaganną pracą lub służbą przyczyniły się do podniesienia sprawności działań Policji.

Komendant Główny Straży Ochrony Kolei dr inż. Józef Hałyk został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Policji.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pan Marek Kuchciński oraz Prezydent Miasta Przemyśla Pan Wojciech Bakun.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.