Pijany kierowca ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

31.08.2021

Pijany kierowca ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Dnia 29.08.2021 r. w rejonie przejazdu kolejowego w miejscowości Zastów funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie zauważyli stojący na obszarze kolejowym samochód osobowy marki Opel Corsa z uruchomionym silnikiem i włączonymi światłami. Kierowca w stanie upojenia alkoholowego spał za kierownicą pojazdu przypięty pasami bezpieczeństwa.

Dnia 29.08.2021 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas patrolu w rejonie przejazdu kolejowego kat „B” w miejscowości Zastów zauważyli na terenie kolejowym samochód osobowy marki Opel Corsa z uruchomionym silnikiem oraz zapalonymi światłami. Za kierownicą pojazdu spał mężczyzna zapięty w pasy bezpieczeństwa.  Po obudzeniu kierowcy pojazdu funkcjonariusze SOK stwierdzili, że nie można z nim nawiązać kontaktu oraz wyczuwalna jest od niego silna woń alkoholu. W związku z zaistniałą sytuacją zabezpieczyli kluczyki do pojazdu oraz powiadomili Komisariat Policji w Słomnikach.

Po przybyciu funkcjonariuszy Policji okazało się, że ujęty przez funkcjonariuszy SOK 32. letni mieszkaniec Waganowic ma  2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wraz z kluczykami i samochodem został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Słomniki, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.