Reprezentacja Straży Ochrony Kolei zwycięzcą XXII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy i Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”

14.09.2021

Reprezentacja Straży Ochrony Kolei zwycięzcą XXII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy i Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”

 

W dniu 10 września 2021 r. (piątek) na obiektach sportowych klubu LKS Barciczanka w Barcicach koło Starego Sącza odbył się XXII. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Regionu Małopolskiego i Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność”, w którym po raz kolejny uczestniczyła reprezentacja Straży Ochrony Kolei.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 200 zawodników reprezentujących 11 drużyn kolejarskich z całej Polski. Poza Strażą Ochrony Kolei udział w turnieju wzięły drużyny z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Zakładów Linii Kolejowych w Rzeszowie, Łodzi, Krakowie i Nowym Sączu oraz Zakładu Maszyn Torowych w Krakowie, z PKP Cargo S.A.  Południowy Zakład Spółki w Katowicach oraz Zakład Taboru w Krakowie, Polregio sp. z. o o., Podkarpacki Zakład w Rzeszowie i Małopolski Zakład w Krakowie, a także Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie.

Reprezentacja Straży Ochrony Kolei bez przeszkód przeszła przez rozgrywki grupowe, a awansując do strefy pucharowej w ćwierćfinale szturmem wyeliminowała drużynę POLREGIO sp. z o.o. w Krakowie, a następnie w półfinale drużynę Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi.

W meczu finałowym reprezentacja SOK spotkała się z drużyną PKP Cargo Katowice. Pomimo dużej ilości stworzonych przez funkcjonariuszy SOK okazji strzeleckich i sytuacji bramowych mecz zakończył się remisem 1:1. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę zmagań.

Zwycięskiej reprezentacji puchary wręczyli: Pan Tomasz Tomala - Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury, który wręczył puchar ufundowany przez Pana Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury oraz Pan Henryk Sikora - Przewodniczący Regionalnej Sekcji Kolejarzy.  

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Regionu Małopolskiego i Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” organizowany jest od ponad 20 lat tworząc piękną kartę w historii kolejowego sportu. Jego głównym celem jest wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród pracowników spółek kolejowych oraz wspólna integracja środowiska kolejarzy. Idea ta cieszy się niezmiennie uznaniem i poparciem wśród pracowników spółek kolejowych, którzy tak jak w poprzednich latach licznie przyjechali do Barcic, gdzie poza wykazaniem się duchem rywalizacji mogli korzystać z uroków   górskiego klimatu oraz wspaniałej atmosfery.

Rozgrywki miały również wymiar charytatywny, w trakcie ich trwania odbywała się loteria fantowa, z której dochód przeznaczany będzie na rzecz potrzebujących pomocy pracowników spółek kolejowych.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.