SOK edukuje najmłodszych przez zabawę

21.05.2015

SOK edukuje najmłodszych przez zabawę

Ponad 150 spotkań z najmłodszymi przeprowadziła Straż Ochrony Kolei w ramach akcji Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”. Z prelekcji w formie zabawy skorzystało w sumie ponad 20 000 uczniów.

Spotkania funkcjonariuszy SOK z dziećmi i młodzieżą to jeden z elementów prowadzonych działań edukacyjnych w ramach kampanii Bezpieczny przejazd. Najmłodsi poznają specyfikę pracy funkcjonariuszy oraz uczą się zasad odpowiednich zachowań na obszarze kolejowym, na dworcach i w pociągach. Ostrzegają przed skutkami lekkomyślnych zabaw na torach, przechodzeniem w miejscach niedozwolonych czy układaniem przeszkód przed nadjeżdżającymi składami.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolej przekazują wiedzę w formie zabawy. Organizują konkursy z nagrodami i rozdają materiały dydaktyczne. Podczas spotkań pokazują dzieciom jak wytresowane są psy służbowe, które wspomagają ich w patrolach. Uczą najmłodszych jak obronić się przed bezpańskim psem. W ciągu tego roku przeprowadzili ponad 150 takich prelekcji, z których skorzystało około 20 000 dzieci.

W spotkaniach z funkcjonariuszom towarzyszą przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych. Razem organizują dzieciom zabawę i naukę. W prelekcjach uczestniczą również przedstawiciele innych formacji, policjanci, strażacy i strażnicy miejscy.

Nauka nie idzie w las. Z roku na rok kolej staje się bezpieczniejsza – ubiegły był najbezpieczniejszym w historii. Jest to między innymi zasługa edukacji od najwcześniejszych lat, którą konsekwentnie prowadzą funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.