SOK i Policja prowadzą wzmożone kontrole punktów skupu złomu

28.05.2015

SOK i Policja prowadzą wzmożone kontrole punktów skupu złomu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z policjantami przeprowadzili akcję pod kryptonimem ,,Złomek”. Jednego dnia skontrolowali kilkanaście skupów złomów między innymi w Białymstoku, Kielcach, Pszczynie i Świętochłowicach. Odzyskali ok. 1 500 kilogramów elementów kolejowych pochodzących z kradzieży.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Białymstoku oraz Policji, podczas kontroli jednego z punktów skupów złomu ujawnili 15 szyn kolejowych o długości 1,5 m każda. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy złom ważył prawie 1200 kg. Wartość odzyskanych elementów to koło tysiąca złotych. Dodatkowo ustalili, że pochodziły one z kradzieży dokonanej w miejscowości Zubki Białostockie oraz że sprzedającym był 31-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna przyznał  się do kradzieży. Sprawca pozostał w dyspozycji Komendy Miejskiej w Białymstoku.

W punkcie skupu w Kielcach SOK i Policja ujawniły 40 m liny nośnej sieci trakcyjnej. Funkcjonariusze ustalili, że skradzioną linę przyniósł do punktu skupu 61-letni mieszkaniec Kielc.


Elementy kolejowe pochodzące z kradzieży ujawniono także w punkcie skupu w Pszczynie oraz w Świętochłowicach. W Świętochłowicach funkcjonariusze zabezpieczyli 168 kg liny nośnej pociętej na krótkie odcinki. Skradzioną linę sprzedał mieszkaniec Bytomia. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach.


To kolejna akcja Straży Ochrony Kolei i Policji. Funkcjonariusze SOK podkreślają, że będzie ich więcej.

fot. Policja.pl

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.