SOK-ista z Zielonej Góry brązowym medalistą

17.06.2016

SOK-ista z Zielonej Góry brązowym medalistą

Dwa brązowe medale wywalczył funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Zielonej Góry. W zorganizowanych w Sanoku IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu Artur Wołoszyn był jednym z uczestników. SOK- ista po emocjonującej i zaciętej walce aż dwukrotnie stanął na trzecim stopniu podium.

W zorganizowanych w ubiegłym tygodniu w Sanoku IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu brał udział inspektor Straży Ochrony Kolei z Zielonej Góry, Artur Wołoszyn. Jak sam przyznaje, konkurencja była duża, a poziom zawodów wysoki.

Do zmagań przystąpiło prawie 150 zawodników i zawodniczek służących na co dzień w różnych formacjach mundurowych na terenie całego kraju. Do rywalizacji stanęły m.in. BOR, Wojsko, Policja, CBŚ, Straż Miejska oraz Straż Rybacka. Wśród zawodników nie zabrakło też ,,zawodowców”, którzy niejednokrotnie zdobywali medale w mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Zawody zakończyły się dużym sukcesem reprezentanta SOK, który na podium tego dnia stawał aż dwukrotnie. SOK-ista zdobył dwa brązowe medale w kategorii wagowej do 89 kg.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w przygotowaniach do zawodów oraz moim kolegom i przełożonym z SOK, którzy mocno mi kibicowali – powiedział po zakończeniu zawodów Artur Wołoszyn. Kickboxing trenuje od dwóch lat. Daje mi to dużą satysfakcję  – podsumował.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei coraz częściej odnoszą sukcesy w prestiżowych zawodach sportowych. W ubiegłym roku podczas III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w MMA złoty medal w kategorii kobiecej zdobyła Sylwia Sitnik, strażnik z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Iławie.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.