SOK podsumowała Wielkanoc – było bezpiecznie

07.04.2015

SOK podsumowała Wielkanoc – było bezpiecznie

Wzmożone patrole Straży Ochrony Kolei zapewniły bezpieczeństwo pasażerom wyruszającym w podróż na święta. W ciągu czterech dni świąt funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń. W sumie podjęli w tym czasie około 2000 interwencji.

Od czwartku na peronach, dworcach, szlakach kolejowych i w pociągach Straż Ochrony Kolei prowadziła wzmożone działania w związku z wyjazdami na Święta Wielkanocne. Codziennie blisko 1000 funkcjonariuszy czuwało nad bezpieczeństwem podróżnych oraz zabezpieczało infrastrukturę kolejową. Patrole SOK wykorzystywały mobilne centra monitoringu oraz psy służbowe.

Dzięki staraniom funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei podróże świąteczne minęły spokojnie. Patrole najczęściej wzywane były w przypadkach łamania przepisów.

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w Katowicach i Poznaniu. W piątek na katowickim dworcu, podróżny zgłosił kradzież dokumentów. SOK ujęła mężczyzna u którego funkcjonariusze znaleźli skradzione dokumenty. Sprawca był już notowany przez SOK.

W sobotę na numer alarmowy SOK zadzwonił mężczyzna i zgłosił rozbój. Trzech mężczyzn ukradło pokrzywdzonemu portfel i dokumenty. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol. Po kilkunastu minutach namierzyli mężczyznę pasującego do rysopisu. Podejrzany próbował szarpać się z funkcjonariuszami podczas próby legitymowania. Mężczyzna został obezwładniony i przekazany policji.

Podczas świątecznego weekendu Straż Ochrony Kolei interweniowała 2165 razy. Funkcjonariusze ujęli 56 sprawców przestępstw.

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.