SOK wzmacnia bezpieczeństwo uczniów wracających do szkół

31.08.2015

SOK wzmacnia bezpieczeństwo uczniów wracających do szkół

Od wtorku 01 września do niedzieli 06 września na stacjach, dworcach i pociągach pojawi się więcej patroli Straży Ochrony Kolei. SOK-istów wspierać będą przedstawiciele innych służb. Wzmożone działania związane są z inauguracją roku szkolnego.

Wzmożone patrole Straży Ochrony Kolei zapewnią bezpieczeństwo uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Ponad 3000 funkcjonariuszy SOK i 449 innych służb będzie zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom kolei.

SOK wystawi w tym czasie prawie 4 100 patroli, w tym prawie 200 z psami i 100 mobilnych, z czego 2100 zabezpieczać będzie dworce, a 1200 pociągi pasażerskie. Na dworcach i w pociągach będą obecni także funkcjonariusze po cywilnemu. Ich zadaniem będzie eliminowanie kradzieży w tłumie oraz podczas podróży. Pozostałe siły zostaną skierowane do ochrony szlaków i linii kolejowych.

Pracę funkcjonariuszy wspomoże specjalistyczny sprzęt, zwłaszcza 9 mobilnych centrów monitoringu. Wszystko po to, aby uczniowie bezpiecznie i na czas dotarli do szkół.

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.