Sprawne działanie SOK podczas międzynarodowego meczu

28.05.2015

Sprawne działanie SOK podczas międzynarodowego meczu

100 funkcjonariuszy i mobilne centrum monitoringu z kamerami – Straż Ochrony Kolei czuwała nad bezpieczeństwem kibiców dojeżdżających koleją na Stadion Narodowy.

Główne siły SOK zostały rozlokowane na trasie kolejowej z Dworca Centralnego na stację Stadion Narodowy. W sumie około 100 funkcjonariuszy czuwało nad bezpieczeństwem kibiców na peronach i w pociągach. Patrolowali składy podmiejskie i dalekobieżne, tereny wokół dworców i przystanków. Ich działanie wspierało mobilne centrum monitoringu z kamerami stacjonarnymi i przenośnymi, dzięki temu większy teren objęty był stałą obserwacją. Prewencyjne działania zintegrowane z policją i innymi służbami porządkowymi przyniosły pozytywny efekt W czasie przygotowania, meczu i wyjazdów SOK nie odnotowała żadnych poważnych zdarzeń.

Straż Ochrony Kolei stale podnosi kwalifikacje w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprez masowych. W tym roku, wspólnie z policją, przeszkolonych zostało ponad 500 funkcjonariuszy. Doskonalili się w działaniu przy opanowaniu agresywnego tłumu, współpracy w różnych działaniach taktycznych np. ewakuacji widzów ze stadionu lub peronów.

 fot. Karol Jakubowski Polskie Linie Kolejowe S.A.

 ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.