Straż Ochrony Kolei dba o bezpieczeństwo w drodze na mecze i koncerty

06.02.2015

Straż Ochrony Kolei dba o bezpieczeństwo w drodze na mecze i koncerty

Pół tysiąca funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei rozpoczęło szkolenia z zabezpieczenia imprez masowych. Dzięki dodatkowym umiejętnościom SOK, pasażerowie podróżujący na mecze, czy koncerty pociągiem, będą bezpieczniejsi. Funkcjonariusze ćwiczą między innymi tworzenie szpaleru, manewrowanie w szyku, czy zapanowanie nad tłumem. Szkolenie współprowadzą policjanci z oddziałów prewencji.

Wspólne ćwiczenia Straży Ochrony Kolei i Policji podnoszą kwalifikacje funkcjonariuszy SOK z zakresu zabezpieczenia imprez masowych. Dzięki temu ich uczestnicy będą bezpieczniejsi w pociągach i na dworcach. Funkcjonariusze podniosą swoje umiejętności  potrzebne np. do opanowania agresywnego tłumu. Będą także potrafili efektywniej współpracować z innymi służbami. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas przejazdów kibiców czy uczestników innych imprez masowych do miejsca docelowego.

Szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne jak i praktyczne, np. ćwiczenie taktyki, manewrów i wykonywania komend. Biorą w nim udział funkcjonariusze patrolowi oraz przewodnicy z psami służbowymi. W sumie w kilkunastu turach zostanie przeszkolonych ponad 500 funkcjonariuszy z 18 komend w kraju.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.