Straż Ochrony Kolei dba o bezpieczną podróż koleją uczestników XXII Przystanku Woodstock

13.07.2016

Straż Ochrony Kolei dba o bezpieczną podróż koleją uczestników XXII Przystanku Woodstock

Z okazji festiwalu w Kostrzynie n/Odrą na wszystkich stacjach lubuskiego węzła kolejowego, w pociągach i szlakach kolejowych nad bezpiecznym przejazdem uczestników czuwać będą wzmocnione patrole SOK.

Od 12 do 18 lipca  Straż Ochrony Kolei zabezpieczy przyjazdy i odjazdy pociągów z uczestnikami Przystanku. W Kostrzynie służbę pełnić będzie ponad 200 funkcjonariuszy SOK.  Dla bezpieczeństwa podróżnych dodatkowe  wsparcie techniczne zapewnią dwa Mobilne Centra Monitoringu z kamerami stacjonarnymi, przenośnymi i termowizją.

Będą również patrole poza Kostrzynem - najwięcej na ważnych stacjach województwa lubuskiego m.in. w Zielonej Górze, w Gorzowie Wlkp., Rzepinie, Zbąszynku, Żaganiu, Krzyżu, a także w woj. dolnośląskim m.in. w  Głogowie.

SOK zadba szczególnie o bezpieczeństwo na obszarze kolejowym – na stacjach , przystankach oraz na terenie linii  i przejść przez tory. Funkcjonariusze będą prowadzić ścisłą współpracę z personelem przewoźników oraz obsługą dworców. Działania SOK są zintegrowane z pracą policji i straży miejskiej.

Do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer bezpieczeństwa (22 474 00 00), obsługiwany także w języku angielskim.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.