Straż Ochrony Kolei uczestniczyła w akcji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

03.06.2019

Straż Ochrony Kolei uczestniczyła w akcji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

Dziś w ogrodach Rezydencji Belweder, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z dziećmi, by przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Obecni na spotkaniu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przygotowali dla najmłodszych szereg atrakcji.

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” to wydarzenie edukacyjno-kulturalne powstałe z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, skierowane do dzieci z przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych.

W bieżącym roku do udziału w akcji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” po raz kolejny zostali zaproszeni funkcjonariusze służb mundurowych i formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne na terenie kraju, w tym również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Podczas tegorocznego spotkania z dziećmi funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przypominali, między innymi o zasadach odpowiedzialnego zachowania podczas wakacyjnych podróży środkami komunikacji kolejowej. Ważną kwestią edukacji dzieci była omawiana wiedza w zakresie elementarnego zachowania się w czasie przebywania na obszarze kolejowym, a zwłaszcza w pobliżu torów, którymi przemieszczają się pociągi. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zapoznawali także najmłodszych z numerem alarmowym Straży Ochrony Kolei, a dzieci, które wykazywały się wszechstronną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na obszarze kolejowym otrzymały upominki z nadrukowanym numerem alarmowym.

Nie zabrakło również innych atrakcji. Młodzi obywatele mogli na chwilę wcielić się w operatora Mobilnego Centrum Monitoringu, przymierzyć hełm i kamizelkę kuloodporną Straży Ochrony Kolei, czy przeprowadzić obserwację przy użyciu nowoczesnego sprzętu termowizyjnego. Szczególnymi względami najmłodszych cieszył się Alex – niezawodny pies służbowy Straży Ochrony Kolei.

„Wakacje z Parą Prezydencką” to kolejna z akcji edukacyjnych, w których aktywnie uczestniczy Straż Ochrony Kolei. Każdego roku funkcjonariusze SOK przeprowadzają blisko 1 000 prelekcji w placówkach oświatowych spotykając się z około 50 000 dzieci, którym przekazują wiedzę o zasadach bezpieczeństwa na obszarze kolejowym.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.