Straż Ochrony Kolei uczestniczyła w XXVIII Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce Służb Mundurowych na Jasną Górę

19.08.2019

Straż Ochrony Kolei uczestniczyła w XXVIII Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce Służb Mundurowych na Jasną Górę

Jak co roku, funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei wraz z rodzinami dołączyli do pielgrzymujących służb mundurowych, by stanąć przed obrazem Matki Bożej w Klasztorze Jasnogórskim.

Ostatni etap XXVIII Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki Służb Mundurowych na Jasną Górę rozpoczął się uroczystą mszą świętą w Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. Miejsce to nazywane jest „polskim San Giovanni Rotondo”. W słowach skierowanych do pielgrzymów Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. dr Józef Guzdek nie krył podziwu dla mundurowych:

- „świadomie i dobrowolnie opuściliście strefę komfortu, aby doświadczyć spotkania z Bogiem w Jego słowie i sakramentach świętych” – podkreślił biskup.

W uroczystej mszy świętej uczestniczył Komendant Główny Straży Ochrony Kolei dr inż. Józef Hałyk.

Podobnie jak w latach poprzednich, do pielgrzymujących żołnierzy Wojska Polskiego, dołączyli funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei wraz z rodzinami, by wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej stanąć przed obrazem Matki Bożej w Klasztorze Jasnogórskim. W pielgrzymce wzięli udział także goście zagraniczni z USA, Litwy, Słowacji, Niemiec i Chorwacji.

Pomimo zmiennej pogody, pielgrzymujący funkcjonariusze i pracownicy SOK szli pełni pogody ducha, dzieląc wspólne doświadczenie wiary i trudy pielgrzymowania.

 

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.