Straż Ochrony Kolei w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni

07.11.2019

Straż Ochrony Kolei w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni

Dziś w Legionowie funkcjonariusze SOK wzięli udział w pikniku niepodległości zorganizowanym przez Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Straż Ochrony Kolei zaprezentowała nowoczesny sprzęt oraz profesjonalny poziom wyszkolenia funkcjonariuszy.

Dzisiaj, 7 listopada br. w Legionowie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni zorganizowało piknik z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyli żołnierze Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Swoją obecnością wydarzenie uświetnił Pan Tomasz Zdzikot - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Straż Ochrony Kolei zaprezentowała  nowoczesny sprzęt, środki techniczne i  wyposażenie,  które wykorzystywane jest  przez formację w celu zapewnienia bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej na obszarze kolejowym.  Można było m. in. dowiedzieć się jak działa Mobilne Centrum Monitoringu SOK, noktowizor czy kamera termowizyjna. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pies służbowy Aro, który na co dzień służy w terenie wraz z funkcjonariuszami SOK.

Szczególną atrakcją pikniku był pokaz wyszkolenia i sprawności funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK, którzy zaprezentowali techniki i taktyki interwencyjne wymagające wysokiego poziomu sprawności fizycznej. W drugiej części pokazu funkcjonariusze SOK zademonstrowali taktykę  zatrzymania samochodu osobowego, którym poruszali się pozorowani przestępcy.

Piknik z okazji Narodowego Święta Niepodległości przybliżył uczestnikom zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego i narodowego w kontekście współcześnie postępującej cyfryzacji i postępu technologicznego oraz wynikających z tego faktu zagrożeń, jak również stworzył okazję do integracji służb, które realizują zadania na rzecz bezpieczeństwa na terenie naszego kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.