Szczyt Nato pod specjalnym nadzorem również SOK

08.07.2016

Szczyt Nato pod specjalnym nadzorem również SOK

Od 07 do 10 lipca formacja zapewni bezpieczną podróż i pobyt na warszawskich dworcach. SOK jest profesjonalnie przygotowana do różnych form działań szczególnie na terenach kolejowych.

W Warszawie będzie większa ilość patroli Straży Ochrony Kolei w umundurowaniu i po cywilnemu. Od 07 lipca SOK prowadzi wzmożone działania prewencyjne na terenie dworców, przystanków oraz kolejowych obiektów strategicznych warszawskiego węzła kolejowego. Celem patroli jest zagwarantowanie właściwego poziomu bezpieczeństwa m.in. uczestnikom obrad. Ze względu na lokalizację Stadionu Narodowego, w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru kolejowego obok tzw. linii średnicowej będzie więcej niż zwykle patroli SOK na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna. Dodatkowym nadzorem zostaną objęte pociągi  podmiejskie i dalekobieżne.

Funkcjonariusze zadbają szczególnie o bezpieczeństwo na obszarze kolejowym.  Będą na bieżąco reagować na wszystkie przypadki łamania prawa.

Wzmożone działania SOK koordynowane przez Komendę Regionalną w Warszawie potrwają od 07 do 10 lipca 2016 r. W działaniach udział weźmie około 100 funkcjonariuszy SOK wyposażonych w najnowocześniejsze środki łączności i noktowizji, Mobilne Centrum Monitoringu oraz kilkanaście samochodów terenowych.

Zabezpieczenie szczytu Nato to dla SOK-istów  kolejny, po doświadczeniach EURO 2012, ważny sprawdzian zdobytych umiejętności.

 

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.