Tczew: funkcjonariusze SOK i Policji nie dopuścili do bójki kibiców

19.08.2019

Tczew: funkcjonariusze SOK i Policji nie dopuścili do bójki kibiców

W sobotę w holu dworca na stacji w Tczewie miała miejsce interwencja funkcjonariuszy SOK i Policji wobec kibiców. Dzięki sprawnej akcji mundurowych między kibicami zwaśnionych klubów nie doszło do bójki. Zatrzymano dwie osoby.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę na stacji w Tczewie, podczas zabezpieczenia przejazdu kibiców powracających z meczu Lech Poznań – Arka Gdynia. Biorący udział w zabezpieczeniu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji ustalili, że nieopodal dworca kolejowego na powracających z meczu kibiców arki Gdynia oczekuje około siedemdziesięciu kibiców klubu Lechii Gdańsk, uzbrojonych w pałki teleskopowe i inne niebezpieczne przedmioty.

Funkcjonariusze SOK i Policji podjęli interwencję wobec kibiców Arki Gdynia odgradzając im drogę i tym samym nie dopuszczając do bójki zwaśnionych klubów. Podczas akcji funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwie agresywne osoby. Zastosowano Środki Przymusu Bezpośredniego. Podczas obszukania odzieży wierzchniej pod kątem niebezpiecznych przedmiotów funkcjonariusze ujawnili przy ujętych pałki teleskopowe.

Ujęci przez funkcjonariuszy SOK mężczyźni pozostają w dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

W interwencji wobec grupy około pięćdziesięciu kibiców udział wzięło sześciu funkcjonariuszy SOK, dwa psy służbowe oraz sześciu funkcjonariuszy Policji. Dzięki sprawnej akcji mundurowych nie doszło do bójki między kibicami zwaśnionych klubów.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.