Ukrainka utknęła autem na przejeździe kolejowym. Była pod wpływem alkoholu

20.08.2019

Ukrainka utknęła autem na przejeździe kolejowym. Była pod wpływem alkoholu

Podczas patrolu w rejonie stacji Warszawa Wileńska funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli kobietę narodowości ukraińskiej, która utknęła samochodem na przejeździe kolejowym. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,7 promila. Po chwili zjawił się właściciel samochodu, który wylegitymował się cudzym prawem jazdy.

19 sierpnia br. o godz. 5:00 funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK z Warszawy patrolując tory w rejonie stacji Warszawa Wileńska zauważyli auto, które wskutek awarii utknęło na przejeździe kolejowym, zakłócając prawidłowe działanie rogatek.

Podczas podjętych czynności okazało się, że kierująca - kobieta narodowości ukraińskiej znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po chwili pojawił się właściciel samochodu, również obywatel Ukrainy, który wylegitymował się prawem jazdy należącym do innej osoby. Oboje zostali przekazani do dyspozycji Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, która prowadzi dalsze dochodzenie.

Samochód został usunięty z przejazdu i przewieziony na parking policyjny.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.