Uzbrojeni włamywacze zatrzymani przez funkcjonariuszy SOK i Policji

28.01.2019

Uzbrojeni włamywacze zatrzymani przez funkcjonariuszy SOK i Policji

Dziś w nocy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji z Rybnika zatrzymali dwóch sprawców włamania do nieczynnej ubojni świń. Mężczyźni wybili szybę i wyważyli drzwi do budynku. Mieli przy sobie broń hukową, kajdanki, pałkę teleskopową, gaz obronny oraz odznakę ochrony firmy IMPEL.

Dziś w nocy w Rybniku funkcjonariusze SOK i Policji prowadzili wspólne działania pod kryptonimem KOLEJ. O godz. 00:10 otrzymali zgłoszenie o włamaniu do budynku nieczynnej ubojni świń.

Na miejscu patrol zastał wyłamane drzwi oraz wybitą szybę w oknie. Podczas penetracji terenu funkcjonariusze zauważyli dwóch młodych mężczyzn zgodnych z rysopisem podanym przez osobę zgłaszającą. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców.

Jak się okazało, byli to dwaj mężczyźni w wieku 19 i 21 lat. Na nocny wypad wybrali się uzbrojeni w broń hukową, dwie pary kajdanek, pałkę teleskopową oraz gaz obronny. Jeden z zatrzymanych posiadał odznakę ochrony firmy IMPEL. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kuźni Raciborskiej.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 29 września 2004 r. Straż Ochrony Kolei ma obowiązek współpracy z Policją, Strażą Graniczną oraz Inspekcją Transportu Drogowego. Wspólne działania służb odbywają się przez wszystkie dni w roku na obszarze całego kraju.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.