Więcej patroli Straży Ochrony Kolei na WOŚP

10.01.2015

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei na WOŚP

W niedzielę (11.01.br.) odbędzie się 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bezpieczną podróż i pobyt na dworcach od 10 – 11 stycznia 2015 roku zapewni Straż Ochrony Kolei. Będzie większa ilość patroli służb w umundurowaniu i po cywilnemu. O bezpieczeństwo osób kwestujących, a także korzystających z usług kolei zadbają funkcjonariusze SOK.

11 stycznia (niedziela) na stacjach i dworcach kolejowych wolontariusze będą kwestować w czasie 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zapewnią bezpieczną podróż i przebywanie na dworcach. W akcji udział weźmie 1209 funkcjonariuszy SOK m.in. 137 patroli z psami i 283 samochodowych. Zabezpieczone zostaną 684 dworce i stacje kolejowe w całym kraju. Dodatkowe patrole SOK zostaną skierowane przede wszystkim na dworce i stacje, by skutecznie zapewnić wolontariuszom bezpieczne kwestowanie. Funkcjonariuszy wspomagać będą również specjalistyczne pojazdy tzw. Mobilne Centra Monitoringu, z których będzie prowadzona stała obserwacja miejsc szczególnie zagrożonych kradzieżami.

W razie wystąpienia zagrożenia na obszarze kolejowym do dyspozycji osób korzystających z usług kolei jest całodobowy numer alarmowy Straży Ochrony Kolei – 22 474 00 00

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.