Zapytaj eksperta już po raz siódmy

11.05.2016

Zapytaj eksperta już po raz siódmy

Bezpieczeństwo na kolei, to jeden z najważniejszych tematów poruszanych przez Internautów. W sieci można znaleźć wiele filmów rejestrujących nieodpowiedzialne, a często niebezpieczne zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych i na peronach. Nagrania zawsze rodzą dyskusję i budzą wiele emocji wśród widzów. W związku z tym, w czwartek 12 maja będziecie mogli porozmawiać na czacie z ekspertami ds. bezpieczeństwa na kolei. Tradycyjnie widzimy się w serwisie Facebook,

https://www.facebook.com/PolskieLinieKolejowe.

PLK wypełnia swoją misję między innymi poprzez zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa. Pod tym hasłem kryje się wiele istotnych działań prowadzonych w naszej Spółce. Począwszy od prowadzenia ruchu pociągów, poprzez bezpieczeństwo i komfort jazdy pasażerów, a skończywszy na pracy funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz realizacji kampanii społecznej Bezpieczny przejazd-„Szlaban na ryzyko!”.  Pomysł na realizację kolejnego Czatu z ekspertem wyszedł od Internautów, którzy żywo dyskutują na temat każdego wpisu o bezpieczeństwie w serwisach społecznościowych. Ponadto, jest to dobry moment zwłaszcza, że już w lipcu odbędą się w Polsce się Światowe Dni Młodzieży, do których przygotowuje się cała Spółka, a szczególnie Straż Ochrony Kolei oraz inne jednostki i biura merytoryczne, odpowiadające za bezpieczeństwo przewozu pasażerów.  

Szczegółowo o bezpieczeństwie


Po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału dwóch ekspertów, którzy zajmują się tematem bezpieczeństwa w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. Pan Włodzimierz Kiełczyński, jest Dyrektorem Biurem Bezpieczeństwa i odpowie na pytania dotyczące instrukcji i zasad pracy, mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu pociągów czy działania przejazdów kolejowo-drogowych. Zaś Diana Zborowska, Rzecznik Prasowy Straży Ochrony Kolei wyjaśni kwestie związane z działalnością funkcjonariuszy SOK.


Czekamy na Was


Jeśli jesteście ciekawi wszystkich kwestii, które dotyczą bezpieczeństwa na kolei zapraszamy Was już w czwartek, 12 maja. Nasi eksperci w towarzystwie administratora oficjalnego profilu na FB PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. odpowiedzą na Wasze pytania w czasie rzeczywistym. Będziemy czekać na Was w godzinach 16:00-18:00. Wirtualna rozmowa z przedstawicielem Spółki pozwali zrozumieć wiele aspektów związanych z codzienną pracą kolejarzy.
Pytania będzie można zadać pod zdjęciem ekspertów, które zostanie opublikowane o 16:00: Zapraszamy!


https://www.facebook.com/PolskieLinieKolejowe


Eksperci  w kilku słowach


Diana Zborowska jest starszym inspektorem, rzecznikiem prasowym  Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei, z wykształcenia historyk,  pedagog i  prawnik. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych oraz  Prawa i Administracji  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się  szeroko pojętym prawem mediów, a zwłaszcza prawem  własności intelektualnej i prawem nowych technologii. Uczestniczka szeregu szkoleń i konferencji związanych z media relations. Posiada też doświadczenie w edukacji dzieci i młodzieży, jako pedagog i prelegent.


Włodzimierz Kiełczyński pracuje na kolei od 1982 r. Absolwent Technikum Kolejowego. W okresie zatrudnienia związany  z ruchem pociągów; dyżurny ruchu, zawiadowca stacji, kontroler ruchu, naczelnik działu eksploatacji oraz zastępca dyrektora ds. eksploatacji. Od listopada 2012 r.  kieruje w PLK Biurem Bezpieczeństwa. Kilkakrotnie kierował akcjami ratunkowymi po poważnych wypadkach kolejowych.  

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.