Życzenia Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka dla funkcjonariuszy i pracowników SOK

31.03.2015

Życzenia Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka dla funkcjonariuszy i pracowników SOK

Drodzy Funkcjonariusze i Pracownicy Straży Ochrony Kolei,

Na Golgocie, przed dwoma tysiącami lat, śmierć zwarła się z życiem, nienawiść z miłością, zdrada z wiernością, fałsz z prawdą. Na krzyżu w Wielki Piątek umierał Syn Boży. Jego przeciwnicy świętowali triumf. Zdawać się mogło, że wraz ze śmiercią Niewinnego zwyciężyły: fałsz i kłamstwo, zdrada i nienawiść.

Jednak w poranek wielkanocny okazało się, że wraz ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa ostatecznie zwyciężyły: miłość, prawda i życie.

Z okazji świąt wielkanocnych przesyłam Wam wszystkim znak pamięci i serdeczne życzenia. W życiu zawodowym i rodzinnym zawsze pozostańcie na służbie miłości i prawdy, bezpieczeństwa i pokoju. Nienawiść i podziały niech będą pokonywane przez przebaczenie i miłość. Starajcie się zostawiać dobry znak podczas spotkania z każdym człowiekiem w nadziei, że w niedalekiej przyszłości będziemy oglądać tego owoce. Doświadczajcie radości pojednania się z Bogiem, który nigdy nie męczy się człowiekiem, ale zawsze oczekuje na nasz powrót, aby obdarzyć nas swoim przebaczeniem i pokojem.

Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem

ks. bp Józef Guzdek
Delegat Konferencji Episkopatu Polski
ds. Duszpasterstwa Straży Ochrony Kolei

Pliki do pobrania:

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.