17-latek żyje dzięki funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei

24.07.2019

17-latek żyje dzięki funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei

Dziś w nocy na stacji Sosnowiec Główny patrol SOK prowadząc obserwację przez noktowizor zauważył młodego mężczyznę, który położył się na torach tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Funkcjonariusze SOK w ostatniej chwili zdążyli uratować życie 17-latka.

W nocy z 23 na 24 lipca funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczne Tory”. Patrolujący stację Sosnowiec Główny funkcjonariusze SOK, podczas obserwacji z wykorzystaniem noktowizora, zauważyli młodą osobę, która położyła się na torach. Z oddali widać już było zbliżający się, rozpędzony pociąg.

Funkcjonariusze SOK błyskawicznie znaleźli się przy młodym mężczyźnie, w ostatniej chwili odciągając go w bezpieczne miejsce. Jak się okazało, niedoszły samobójca miał zaledwie 17 lat.

Na miejsce przybył patrol z I Komisariatu Policji w Sosnowcu oraz Pogotowie Ratunkowe. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy SOK, 17-latek jest już bezpieczny. Obecnie przebywa pod opieką lekarzy w Centrum Pediatrii Dziecięcej w Sosnowcu.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.