300 kg elementów infrastruktury kolejowej odnaleziono w punkcie skupu złomu

08.02.2018

300 kg elementów infrastruktury kolejowej odnaleziono w punkcie skupu złomu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Krakowa podczas kontroli punktu skupu złomu w Krzeszowicach ujawnili elementy infrastruktury kolejowej o łącznej wadze 300 kg. Na podstawie analizy dokumentów funkcjonariusze ustalili dane osobowe sprzedającego.

Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Krakowie przeprowadziła w dniu wczorajszym (7.02.2018) kontrole w punktach skupu złomu. Podczas akcji funkcjonariusze Grupy-Operacyjno Interwencyjnej SOK ujawnili w Krzeszowicach 72 elementy infrastruktury kolejowej o łącznej wadze 300 kg. Były to obciążniki sieci trakcyjnej, stabilizator iglicy rozjazdu oraz śruby, nakrętki i pierścienie służące do montażu elementów trakcji.

Funkcjonariusze przeprowadzili także szczegółową analizę dokumentacji zbywanych w punkcie skupu złomu elementów. Na tej podstawie udało się ustalić dane osobowe sprzedającego.

Funkcjonariusze SOK przekazali zabezpieczony materiał dowodowy wezwanemu na miejsce patrolowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach, który prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W 2017 roku Straż Ochrony Kolei przeprowadziła ponad 18 000 kontroli w punktach skupu złomu. Wartość odzyskanego mienia szacuje się na około 52 600 zł.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.