6 -letnia dziewczynka – uratowana dzięki szybkiej pomocy funkcjonariuszy SOK

21.08.2017

6 -letnia dziewczynka – uratowana dzięki szybkiej pomocy funkcjonariuszy SOK

W niedzielę wieczorem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Łowiczu przetransportowali do szpitala chorą dziewczynkę, która korzystała z pompy infuzyjnej. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy SOK jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj o godzinie 20:10 z powodu awarii sieci trakcyjnej pociąg relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia stanął między Łowiczem a Jackowicami. Jedną z pasażerek była matka 6 –letniej dziewczynki. Dziecko z powodu poważnych problemów zdrowotnych korzystało z pompy infuzyjnej -urządzenia służącego do precyzyjnego dawkowania leku drogą dożylną. W czasie awarii wyczerpały się baterie urządzenia. Matka dziewczynki wezwała na pomoc funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Łowiczu.

Po chwili na miejscu zdarzenia pojawił się patrol SOK. Ponieważ życie dziecka było zagrożone, funkcjonariusze podjęli decyzję o jak najszybszym przetransportowaniu matki z dzieckiem do najbliższego szpitala.

Funkcjonariusze SOK używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych przewieźli samochodem służbowym 6 –letnią dziewczynkę oraz jej matkę do Szpitala Powiatowego w Łowiczu.

Dziewczynka otrzymała profesjonalną pomoc medyczną. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy SOK jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.