63-latek uciekł ze szpitala i postawił służby na nogi

26.07.2019

63-latek uciekł ze szpitala i postawił służby na nogi

Wczoraj po południu 63-latek uciekł ze szpitala  i szedł po torach między stacjami Świdnik i Minkowice. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, Policji i pracowników kolejowych nie doszło do tragedii.

Wczoraj o godzinie 15:45 funkcjonariusz dyżurny z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie otrzymał informację o mężczyźnie idącym po torach na szlaku Świdnik – Minkowice.

Natychmiast na szlak wysłano patrol SOK, powiadomiono dyżurnych ruchu stacji Świdnik i  stacji Minkowice oraz maszynistę pociągu relacji Chełm - Warszawa Zachodnia. O godz. 15:58 poszukiwanego mężczyznę zauważył dróżnik na przejeździe kolejowym i użył sygnału  RADIO - STOP w celu zatrzymania pociągu. Sygnał  ALARM  na radiotelefonach typu  Koliber  odebrali dyżurni ruchu na odcinku Lublin – Zawadówka.

O godz. 16:10 Mężczyzna został ujęty wspólnie przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Lublina i Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Podczas rozmowy z mundurowymi, 63—latek przyznał, że uciekł ze szpitala i chciał popełnić samobójstwo.

Na miejsce przybył Zespół Pogotowia Ratunkowego z Lublina, który przetransportował mężczyznę do szpitala, gdzie obecnie przebywa pod opieką lekarzy.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.