Akcja „Bezpieczna Podróż 2017”- kieszonkowcy trafili do aresztu

14.11.2017

Akcja „Bezpieczna Podróż 2017”- kieszonkowcy trafili do aresztu

W weekend, podczas ogólnopolskich działań „Bezpieczna Podróż 2017”, funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK ujęli dwóch mężczyzn poszukiwanych przez Policję. Ujęci to znani funkcjonariuszom SOK kieszonkowcy, którzy okradali podróżnych.

Dziś zakończyły się działania przeciw-kradzieżowe prowadzone przez funkcjonariuszy SOK w pociągach nocnych na terenie całego kraju. Oprócz patroli prewencyjnych w pociągach spotkać można było funkcjonariuszy w ubraniach cywilnych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych.

W akcji wzięli udział funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej SOK, którzy ujęli dwóch znanych im z wcześniejszych interwencji mężczyzn. Pierwszy z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy SOK w pociągu „Karpaty” z Gdyni do Zakopanego. Ujęty to 67-latek, poszukiwany listem gończym przez Komisariat Policji w Oleśnie.

Inny znany funkcjonariuszom SOK kieszonkowiec został wylegitymowany w pociągu „Przemyślanin” rel. Przemyśl – Szczecin. Po sprawdzeniu danych osobowych w Krajowym Systemie Informacji Policji okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem osadzenia w areszcie.

Funkcjonariusze SOK przekazali poszukiwanych mężczyzn do dyspozycji właściwych organów ścigania. Złodzieje trafili do zakładów karnych, gdzie zostali osadzeni  w celu odbycia kary. Obydwaj należą do śląskiej grupy okradającej podróżnych w pociągach nocnych.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.