Białystok: funkcjonariusze SOK odzyskali towary akcyzowe wartości ponad 11 000 zł

21.11.2019

Białystok: funkcjonariusze SOK odzyskali towary akcyzowe wartości ponad 11 000 zł

Wczoraj wieczorem podczas patrolu stacji osobowej w Białymstoku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli obywatelkę Białorusi, która posiadała w torbach podróżnych papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości 11 400 zł.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interencyjnej SOK z Białegostoku podczas zabezpieczenia pociągu rel. Grodno – Białystok zauważyli kobietę i dwóch mężczyzn niosących podejrzanie duże a zarazem lekkie bagaże. Na widok patrolu podejrzane osoby rzuciły się do ucieczki, porzucając torby podróżne. W wyniku podjętej interwencji funkcjonariusze SOK ujęli kobietę, obywatelkę Białorusi. Towarzyszący jej mężczyźni zdołali zbiec.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami kobieta przyznała się do porzuconych bagaży, w których znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Przybyły na miejsce patrol Policji po sprawdzeniu zawartości torby ujawnił łącznie 670 paczek papierosów. Wartość kontrabandy wyceniono na kwotę 11 400 zł.

Ujęta przez SOK przemytniczka została przekazana do dyspozycji funkcjonariuszy z III Komisariatu Policji w Białymstoku, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.