Bochnia: brutalna napaść na 18-latka

05.04.2018

Bochnia: brutalna napaść na 18-latka

Wczoraj wieczorem dwóch agresywnych mężczyzn napadło na podróżnego, który odprowadzał dziewczynę na pociąg. Na szczęście w pobliżu byli funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei, którzy powstrzymali napastników.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 21:00 na stacji kolejowej w Bochni. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei pełniący służbę w ubraniu cywilnym zauważyli parę młodych ludzi, którą zaczepili dwaj agresywni mężczyźni.

Młody chłopak stanął w obronie dziewczyny, która była w sposób wulgarny zaczepiana przez agresorów. W odpowiedzi napastnicy zaatakowali chłopaka, bijąc go pięściami po głowie i kopiąc po brzuchu.

W chwili gdy doszło do ataku funkcjonariusze SOK niezwłocznie podjęli interwencję udaremniając bezprawny zamach na zdrowie i życie młodego mężczyzny. Jeden z napastników został natychmiast obezwładniony i ujęty. Drugi sprawca napaści zdołał zbiec w kierunku miasta.

Poszkodowanym okazał się 18–letni mieszkaniec Bochni, który odprowadzał dziewczynę na pociąg. Funkcjonariusze SOK udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy oraz wezwali na miejsce Policję i Karetkę Pogotowia.

Poszkodowany z obrażeniami twarzy został zabrany przez karetkę pogotowia do Szpitala Powiatowego w Bochni.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętego sprawcę pobicia do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Bochni, która prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie.

Każdej doby setki patroli Straży Ochrony Kolei dbają o bezpieczeństwo podróżnych na obszarze kolejowym. Funkcjonariusze SOK pełnią służbę w umundurowaniu lub ubraniach cywilnych.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.