Bytom: Funkcjonariusze SOK ujęli mężczyznę, który zakłócił działanie semaforów

24.09.2020

Bytom: Funkcjonariusze SOK ujęli mężczyznę, który zakłócił działanie semaforów

Na terenie stacji Bytom Bobrek Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży przewodów zasilających semafory. W następstwie kradzieży wystąpiła awaria 8 semaforów wjazdowych do stacji, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

 

Wczoraj (23.09.2020) o godz. 4:40 nad ranem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei otrzymali zgłoszenie o wygaśnięciu semaforów wjazdowych na stacji Bytom Bobrek.

We wskazany rejon skierowani zostali niezwłocznie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy po przybyciu na miejsce zdarzenia odnaleźli  trzy wycięte przewody zasilające semafory. Miedziane kable o łącznej długości 36 metrów były przygotowane do zabrania z obszaru kolejowego. Podczas  obserwacji z ukrycia miejsca w którym odnalezione zostały przewody, funkcjonariusze SOK zauważyli dwóch mężczyzn, którzy próbowali zabrać przygotowane do kradzieży elementy.

Jeden z mężczyzn wynoszących kable został ujęty przez patrol SOK, natomiast drugi zbiegł z miejsca zdarzenia porzucając skradziony towar. W czasie dalszych czynności ustalono, że ujęty sprawca jest 19-letnim mieszkańcem Bytomia.

Za zamach na urządzenia infrastruktury kolejowej sprawca może usłyszeć zarzut  z art. 254a, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.