Bytom: sprawca kradzieży elementów infrastruktury w rękach SOK

01.07.2019

Bytom: sprawca kradzieży elementów infrastruktury w rękach SOK

W sobotę o godz. 2:00 nad ranem na stacji w Bytomiu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży przewodów zasilających urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono 20 przewodów o łącznej długości około 50 metrów.

W sobotę, 29 czerwca br. podczas służby nocnej funkcjonariusz dyżurny z Posterunku SOK w Bytomiu zauważył na monitoringu trzy osoby dokonujące kradzieży przewodów w torach czynnych nieopodal stacji PKP Bytom Bobrek. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli na gorącym uczynku jednego z trzech sprawców kradzieży. Pozostali dwaj sprawcy zbiegli. Do chwili ujęcia złodzieje zdążyli już wyciąć 20 przewodów zasilających urządzenia starowania ruchem kolejowym o łącznej długości około 50 metrów.

Ujęty mężczyzna to 59-letni mieszkaniec Bytomia, którego funkcjonariusze SOK przekazali do dyspozycji I Komisariatu Policji w Bytomiu, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.