Dzięki akcjom SOK bezpieczniej na dworcu w Gdańsku

13.06.2016

Dzięki akcjom SOK bezpieczniej na dworcu w Gdańsku

W Gdańsku zakończyły się czterodniowe działania prewencyjne ,, Bezpieczna Podróż VIII”. Wzmożone patrole i planowane akcje doprowadziły do ujęcia siedmiu sprawców. Większość ujętych trafiła na komisariat za posiadanie nielegalnych w naszym kraju substancji psychoaktywnych.

W dniach 8 – 11 czerwca w Gdańsku funkcjonariusze SOK wspólnie z Policjantami z II Komisariatu w Gdańsku prowadzili działania ,, Bezpieczna Podróż VIII”.

W wyniku czterodniowych akcji mundurowi ujęli cztery osoby, które miały przy sobie narkotyki. Przy dwóch ujętych zabezpieczono niewielką ilość marihuany. Trzeci ze sprawców zwrócił na siebie uwagę patrolu, bo złamał przepisy porządkowe obowiązujące na dworcu. Podczas interwencji funkcjonariusze odnaleźli u niego listek LSD oraz ponad 2 g. amfetaminy. Ujęty, w środę 8 czerwca, 27-letni mieszkaniec Gdańska również był w posiadaniu substancji niedozwolonych.

Ponadto, w ramach działań funkcjonariusze zidentyfikowali i ujęli dwóch przestępców od pewnego czasu poszukiwanych przez policję, celem doprowadzenia do zakładu karnego.


Dzięki działaniom udało się także udaremnić próbę kradzieży roweru. 19-latek z Gdańska wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował ukraść rower sprzed gdańskiego dworca.


Wszyscy ujęci trafili na II Komisariat w Gdańsku Śródmieście, gdzie prowadzone są dalsze czynności.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.