Dzięki funkcjonariuszom SOK nie doszło do tragedii

24.06.2020

Dzięki funkcjonariuszom SOK nie doszło do tragedii

Wczoraj w Skierniewicach patrol Straży Ochrony Kolei ujął cztery dziewczyny w wieku od 13 do 15 lat. Nieletnie wspięły się na konstrukcje sieci trakcyjnej, jedna z dziewcząt leżała na torach. Kilka minut później po tym samym torze przejechał pociąg rozpędzony do 160 km/h.

Tylko dzięki czujności funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei udało się uniknąć tragedii na torach. Wczoraj w Skierniewicach podczas patrolu linii kolejowej na odcinku Skierniewice – Bełchów<s>,</s> funkcjonariusze SOK zauważyli cztery młode dziewczyny. Trzy z nich wspinały się właśnie na konstrukcje sieci trakcyjnej, a czwarta leżała na torach.

Na widok patrolu nieletnie podjęły próbę ucieczki. Zostały jednak ujęte po krótkim pościgu. Chwilę po tym, jak funkcjonariusze SOK sprowadzili ujęte osoby w bezpieczne miejsce, po tym samym torze przejechał pociąg. Zdarzenie miało miejsce na odcinku linii o wysokim natężeniu ruchu kolejowego, gdzie pociągi jeżdżą z prędkością 160 km/h.

Dziewczęta zostały przekazane do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Podczas ujęcia i doprowadzenia do Komendy Miejskiej Policji zachowywały się bardzo agresywnie i wulgarnie. Ich zachowanie wskazywało, że mogły być pod wpływem środków odurzających. 

Do podobnej sytuacji doszło dwa tygodnie temu w Szczecinie. 30-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu wszedł na konstrukcje sieci trakcyjnej w wyniku czego stracił życie.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.