Fałszywy alarm o podłożeniu bomby na dworcu Szczecin Główny

17.05.2017

Fałszywy alarm o podłożeniu bomby na dworcu Szczecin Główny

Wczoraj na dworcu Szczecin Główny wspólny patrol SOK i Policji ujął nietrzeźwego mężczyznę, grożącego zdetonowaniem bomby.

We wtorkowy wieczór, 16 maja br., funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Szczecinie, wraz z funkcjonariuszem z Komendy Miejskiej Policji, patrolowali dworzec kolejowy Szczecin Główny. O godzinie 18:50 jeden z podróżnych poinformował funkcjonariuszy, że w hali kasowej przebywa mężczyzna, który terroryzuje ludzi - grożąc, że w torbie ma bombę.

Patrol niezwłocznie udał się na miejsce zdarzenia. Wskazany sprawca został natychmiast zatrzymany. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, zatrzymany mężczyzna wskazał torbę podróżną, leżącą między kasami i poinformował, iż jest to jego torba, w której znajduje się bomba. Funkcjonariusze zabezpieczyli wskazany bagaż przed dostępem osób postronnych oraz wezwali na miejsce wsparcie z Komisariatu Szczecin Śródmieście.

Mundurowi podjęli wszelkie środki ostrożności. Funkcjonariusze SOK i Policji zamknęli hol kasowy i zabezpieczyli przed dostępem osób postronnych. O godzinie 19:15 przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji przeszkoleni z zagrożeń terrorystycznych, którzy dokonali sprawdzenia zawartości torby, ujawniając jedynie rzeczy osobiste. 15 minut później podróżni i pracownicy PKP mogli już bezpiecznie powrócić do kas biletowych.

Sprawca fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego został przewieziony do Miejskiej Izby Wytrzeźwień. Zatrzymany miał we krwi ponad dwa promile alkoholu. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji Szczecin Śródmieście.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.