Funkcjonariusz SOK niebędący w służbie ujął nietrzeźwego kierowcę

07.06.2021

Funkcjonariusz SOK niebędący w służbie ujął nietrzeźwego kierowcę

W dniu 01.06.2021r. w okolicy wiaduktu kolejowo-drogowego na szlaku kolejowym Bialystok – Wasilków Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, w czasie wolnym od służby, ujął kierowcę samochodu osobowego, którego zachowanie zdecydowanie odbiegało od ogólnie przyjętych zasad zachowania na drodze publicznej. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dnia 1 czerwca br. w okolicy wiaduktu kolejowo-drogowego na szlaku kolejowym Bialystok – Wasilków jeden z funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku, podczas rodzinnej wycieczki w rejonie wiaduktu kolejowo-drogowego na szlaku kolejowym Białystok – Wasilków zauważył samochód osobowy, który bez uzasadnionej przyczyny zjechał kilkakrotnie na przeciwny pas jezdni. Następnie pojazd zatrzymał się na poboczu drogi, a kierujący nim mężczyzna wysiadł w celu załatwienia potrzeby fizjologicznej.

Moment ten wykorzystał funkcjonariusz SOK w celu sprawdzenia stanu psychofizycznego mężczyzny kierującego pojazdem. Po krótkiej rozmowie stwierdził, że od kierującego pojazdem czuć jest silną woń alkoholu, w związku z czym zabronił mu dalszej jazdy i zabrał kluczyki od samochodu. Podczas oczekiwania na wezwany patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Białymstoku ujęty 36-latek poinformował, że od kilku dni nieustannie spożywał alkohol. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy Policji badanie wykazało, że prowadził pojazd mając 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.