Funkcjonariusz SOK po służbie udzielił pomocy poszkodowanej w wypadku drogowym

08.10.2019

Funkcjonariusz SOK po służbie udzielił pomocy poszkodowanej w wypadku drogowym

fot: www.lublin112.pl

W miniony weekend w miejscowości Kanie (woj. Lubelskie) funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei będąc po służbie był świadkiem niebezpiecznego zdarzenia – auto wypadło z drogi i dachowało na polu. Funkcjonariusz natychmiast ruszył na ratunek, wyciągnął kierująca pojazdem kobietę z auta oraz powiadomił służby.

Do zdarzenia doszło w sobotę, na drodze łączącej miejscowość Kanie z drogą krajową nr 12 Lublin – Chełm. Kierująca samochodem osobowym renault kobieta wypadła z drogi w wyniku czego auto dachowało. Jedynym świadkiem zdarzenia był jadący z naprzeciwka mężczyzna – z zawodu funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei.

Funkcjonariusz SOK natychmiast zatrzymał swoje auto na poboczu i ruszył na ratunek. Pomógł kobiecie opuścić przewrócony pojazd. Kobieta była przytomna i nie posiadał widocznych obrażeń. Niezwłocznie też wykręcił numer alarmowy 112 i powiadomił służby ratownictwa medycznego. Na prośbę poszkodowanej zadzwonił również do córki kobiety, informując o zdarzeniu.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji będącego poza służbą funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei kobieta w krótkim czasie została przewieziona do szpitala na obserwację. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.