Funkcjonariusz SOK udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku

06.04.2018

Funkcjonariusz SOK udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku

Wczoraj na ul Kijowskiej w Warszawie autobus potrącił rowerzystę. Na szczęście w pobliżu był inspektor Straży Ochrony Kolei, który opatrzył rannego i wezwał na miejsce Karetkę Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Kijowskiej w Warszawie. Funkcjonariusz SOK, pełniąc służbę wraz z funkcjonariuszem Policji zauważył wypadek drogowy, w którym autobus potrącił rowerzystę.

Kierujący samochodem służbowym inspektor SOK ustawił auto w taki sposób, aby osłonić leżącego na ulicy mężczyznę i włączył sygnalizację świetlną. Następnie wybiegł z samochodu zabierając ze sobą apteczkę pierwszej pomocy. Ranny w wypadku rowerzysta miał liczne rozcięcia na głowie oraz otwarte złamanie przedramienia, z którego mocno krwawił. Oddychał jednak i zaczynał odzyskiwać przytomność.

Funkcjonariusz SOK natychmiast powiadomił służby medyczne, a następnie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Opatrzył złamane przedramię poszkodowanego tamując obfite krwawienie. W tym czasie funkcjonariusz Policji rozmawiał z mężczyzną, uspokajając rannego, który był w szoku i próbował wstać z jezdni.

Po kilku minutach na miejscu zjawiła się Karetka Pogotowia Ratunkowego, która zabrała poszkodowanego do Szpitala Wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie.

Ze względu na specyfikę wykonywanych zadań, wszyscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei są przeszkoleni z technik udzielania pomocy przedmedycznej.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.