Funkcjonariusze GOI z Kielc ujęli nożownika

22.09.2016

Funkcjonariusze GOI z Kielc ujęli nożownika

W środę na dworcu w Kielcach, dzięki sprawnym działaniom, funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Regionalnej SOK w Kielcach ujęli nożownika, który wcześniej ranił 58-letniego podróżnego.

W dniu 21-09-2016 około godziny 17:45 funkcjonariusze SOK – komendant zmiany oraz strażnik z Komendy Regionalnej SOK w Kielcach, będąc w drodze do służby, na peronie 1 kieleckiego dworca zauważyli zakrwawionego mężczyznę. Niezwłocznie wezwali pogotowie ratunkowe oraz informację o rannym podróżnym  przekazali  służbie dyżurnej Komendy Regionalnej SOK w Kielcach. W oczekiwaniu na pogotowie, strażnik SOK, będący również wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, udzielił poszkodowanemu pomocy. 58-letni podróżny  wyjaśnił, że będąc w pociągu relacji Kielce – Skarżysko-Kamienna został napadnięty przez nieznanego młodego mężczyznę - został raniony nożem w rękę, nogę i klatkę piersiową oraz przekazał rysopis sprawcy. Wiadomość o wyglądzie sprawcy została przekazana funkcjonariuszom Grupy Operacyjno-Interwencyjnej, którzy po kilku minutach, na terenie kieleckiego dworca PKP ujęli 25-letniego mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi. Ujęty sprawca został przekazany funkcjonariuszom III Komisariatu Policji, którzy podczas obszukania podejrzewanego odnaleźli nóż.

Poszkodowany podróżny został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, jego stan został określony jako stabilny.

Ujęty 25-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu - okazało się, że był trzeźwy. Przyznał się do napaści, a postępowanie w jego sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy III Komisariatu Policji w Kielcach.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.