Funkcjonariusze SOK i Policji ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu

26.07.2019

Funkcjonariusze SOK i Policji ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu

Wczoraj wieczorem na stacji Żychlin funkcjonariusze SOK i Policji z Kutna ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

W czwartek, 25 lipca br. funkcjonariusz dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kutnie otrzymał informację, że w pociągu rel. Katowice – Gdynia doszło do pobicia kierownika. Pociąg zatrzymał się w stacji Żychlin. Na miejsce skierowano patrol SOK, powiadomiono Komendę Powiatową Policji w Kutnie oraz wezwano karetkę pogotowia.

Po przybyciu do stacji Żychlin funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Policji weszli do pociągu, gdzie poszkodowany kierownik wskazał sprawcę pobicia.

Mężczyzna był agresywny, funkcjonariusze zastosowali środki przymusu bezpośredniego, ujmując sprawcę. Po chwili na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego. Ratownicy udzielili poszkodowanemu kierownikowi pociągu pierwszej pomocy a następnie przewieźli do Szpitala Samorządowego w Kutnie.

Po podmianie drużyny konduktorskiej pociąg odjechał z 63-minutowym opóźnieniem.

Sprawca pobicia kierownika pociągu został zabrany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie do dalszych czynności.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.