Funkcjonariusze SOK obezwładnili nożownika

12.01.2021

Funkcjonariusze SOK obezwładnili nożownika

Dnia 10.01.2021 r. (niedziela) w stacji Kraków Główny pracownik ochrony dworca został zaatakowany nożem przez agresywnego 24-latka. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei obezwładnili napastnika, ujęli i przekazali w ręce Policji.

W dniu 10.01.2020 r. o godzinie 6:45 dowódca ochrony dworca Kraków Główny Osobowy powiadomił  funkcjonariusza służby dyżurnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, że podczas próby przeprowadzenia interwencji jeden z pracowników ochrony dworca został zaatakowany przez  mężczyznę, który groził mu nożem. Z obawy o własne bezpieczeństwo pracownik ochrony odstąpił od dalszej interwencji, a napastnik oddalił się i najprawdopodobniej przebywa na terenie stacji.

Po analizie obrazu z monitoringu  stacji Kraków Główny funkcjonariusze SOK niezwłocznie zlokalizowali miejsce pobytu agresywnego mężczyzny, a  we wskazany rejon skierowano
dwa patrole SOK.  W chwili przybycia funkcjonariuszy SOK sprawca przebywał  w rejonie schodów holu kasowego. W rękach trzymał nóż o długości ostrza około 35 cm.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast podjęli interwencję unieszkodliwiając mężczyznę, stosując środki przymusu bezpośredniego w postaci  chwytów obezwładniających i kajdanek.

Ujęty  24-letni mieszkaniec Krakowa wraz z zabezpieczonym dowodem rzeczowym w postaci noża został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Krakowie.  

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.