Funkcjonariusze SOK odnaleźli osobę zaginioną

08.08.2017

Funkcjonariusze SOK odnaleźli osobę zaginioną

Wczoraj rano w torach czynnych na stacji towarowej w Kielcach funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei znaleźli śpiącego, pijanego mężczyznę. Okazało się, że ujawniony 54-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Policję jako osoba zaginiona.  

W poniedziałek o godzinie 8:20 funkcjonariusz dyżurny z Komendy Regionalnej SOK w Kielcach otrzymał zgłoszenie, że na stacji towarowej Kielce Herbskie w torach czynnych śpi pijany mężczyzna. Na miejsce wysłano patrol Straży Ochrony Kolei.

Obudzony przez funkcjonariuszy mężczyzna skarżył się na ból nóg. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe z Kielc oraz patrol Policji, który sprawdził dane osobowe mężczyzny. Okazało się, że widnieje on jako osoba zaginiona i jest poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Pińczowie.

Służby medyczne zabrały odnalezionego mężczyznę do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Dalsze czynności w sprawie prowadzi I Komisariat Policji w Kielcach.

Z policyjnych statystyk wynika, że tylko  w  2016 roku Policja odnotowała blisko 20 000 zgłoszeń dotyczących osób zaginionych. W tym przypadku, 54 –letni mieszkaniec Pińczowa miał szczęście, że do Straży Ochrony Kolei  wpłynęła informacja o jego pobycie w torach czynnych, co pozwoliło funkcjonariuszom SOK na szybkie podjęcie interwencji i zapewnienie mu bezpieczeństwa.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.