Funkcjonariusze SOK odzyskali skradzione dokumenty

14.07.2017

Funkcjonariusze SOK odzyskali skradzione dokumenty

Dzięki szybkiej interwencji patrolu Straży Ochrony Kolei udało się odzyskać ważne dokumenty skradzione z pomieszczenia służbowego pracownikowi Zakładu Linii Klejowych w Opolu. Sprawca kradzieży został ujęty i przekazany w ręce Policji.

Do zdarzenia doszło 12 lipca br. w stacji Opole Główne. Funkcjonariusz pełniący służbę dyżurną w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu otrzymał zgłoszenie, że z pomieszczenia socjalnego Zakładu Linii Kolejowych zostały skradzione ważne dokumenty przeznaczone dla pracodawcy. Były to karty badań okresowych trzech pracowników oraz faktura za wczasy. Poszkodowany podał rysopis sprawcy. Na miejsce niezwłocznie wysłano patrol SOK.

Na podstawie rysopisu podanego przez osobę poszkodowaną funkcjonariusze SOK ujęli na peronie 3 stacji Opole Główne mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży. Wezwany na miejsce patrol z Komendy Miejskiej Policji w Opolu dokonał czynności przeszukania teczki, w której znajdowały się wszystkie skradzione dokumenty.

Ujęty przez funkcjonariuszy SOK sprawca kradzieży został przekazany do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Opolu, gdzie toczy się dalsze postępowanie w sprawie.

Patrol Straży Ochrony Kolei zwrócił odzyskane dokumenty poszkodowanemu.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.