Funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą

17.07.2019

Funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą

Wczoraj na stacji Zgorzelec Miasto funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w ostatniej chwili uratowali życie 33-latka, który próbował rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 4 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 16.07.2019 na stacji Zgorzelec Miasto. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Węglińcu otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnej osobie leżącej na krawędzi peronu. Po przybyciu na miejsce zastali nieprzytomnego mężczyznę, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Funkcjonariusze SOK ocucili mężczyznę, który oświadczył że chce rzucić się pod pociąg. Chwilę później na widok nadjeżdżającego pociągu, mężczyzna niespodziewanie wyrwał się funkcjonariuszom i próbował wskoczyć prosto pod koła rozpędzonej lokomotywy. Funkcjonariusze SOK w ostatniej chwili zdołali powstrzymać zdesperowanego 33-latka.

Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Ratunkowe oraz patrol z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 4,1 promila. Mężczyzna odmówił pomocy medycznej. Funkcjonariusze SOK przekazali niedoszłego samobójcę do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu do dalszych czynności.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.